[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Technická zařízení resortu Ministerstva obrany.
Datum: 5.7.2002
Autor: Resort MO
Technická zařízení, která jsou stejná jako v civilním sektoru, pracují stejným způsobem a jsou obsluhována civilními zaměstnanci jsou posuzována podle předpisů platným v civilním sektoru. Ostatní technická zařízení resortu MO jsou považována za specifická technická zařízení resortu MO. Technická zařízení resortu MO rozdělujeme z hlediska aplikace právních předpisů, technických a organizačních norem a požadavků na dvě skupiny.

Jedná se především o technická zařízení :

  1. specielně konstruovaná a vyráběná pro použití v resortu MO,
  2. určená pro použití při vojenském výcviku, případně pro bojové nasazení (specifický charakter provozu),
  3. obsluhovaná osobami, na které se nevztahuje zákoník práce (především vojáci základní vojenské služby - specifika obsluhy).

Specifická technická zařízení resortu MO jsou posuzována podle vojenských předpisů. V oblasti bezpečnosti při výkonu služby, bezpečnosti práce a technických zařazení a vyhrazených technických zařízení to jsou především výše uvedené předpisy Všeob P-44 a Vševojsk 16-4, dále pak předpis Vševojsk 16-6 o základních pravidlech bezpečnosti práce.

Technická zařízení, která obsahují specifická rizika, podléhají v civilním sektoru zvláštnímu režimu podle zákona č.174/1968 Sb. a vyhlášek ČÚBP č.128 až 21/1979 Sb. V rezortu obrany se taková zařízení nazývají “určená” a jsou definována Vyhláškou MO č.273/1999 Sb. Revize a zkoušky určených technických zařízení MO se provádí pouze v zařízeních stanovených ministerstvem.


 Související

Související témata
Tlaková zařízení v resortu ministerstva obrany

 Hodnocení
Zhodnoťte, jak se Vám článek líbil (1 = výborný ... 5 = špatný)
 

Diskuze ke článku
V diskuzi není žádný příspěvek
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright TLAKinfo 2005-2022, všechna práva vyhrazena.