[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Záchrana z plavidel a uzavřených prostorů: podceňovaný problém
Datum: 11.10.2013
Zaměstnanci musí často z uzavírají plavidla a v jiných uzavřených prostorách za účelem provedení údržby, opravy a revize úkolů. Otvory nádrží, tlakových nádob, kanalizačních šachet a lopatek větrných turbín však často tak malé, že i když se povolí přístup, dělají záchrana zraněných osob, z nich obtížné, ne-li nemožné. Řešení tohoto problému je především úkol pro standardizaci.

Při práci v nádobách a stísněné prostory , nedostatek kyslíku akutní riziko expozice nebezpečných látek představují mnohem větší nebezpečí , než je tomu u běžných pracovišť. Záchrana v případě nouze je však mimořádně obtížná , neboť některé z norem a specifikací , kterými se řídí lodní otvory (např. EN 12953 , válcových kotlů , DIN 28136 , míchadla nádoby a AD -2000 Kód praxe A51 řídí otvory tlakových nádob ) určit minimální rozměry , které jsou příliš malé . Praktická cvičení ukázaly záchranu nemožné se otevírají o rozměrech 300 mm x 400 mm nebo 320 mm x 420 mm . Aby bylo možné vstoupit na loď , musí být člověk " závit " se prostřednictvím oválného šachty (viz obrázek na straně 13) . Osobám v bezvědomí nelze přepravovat tímto otvorem , nicméně.

Šikmé uspořádání otvorů také způsobuje problémy při záchranných operacích .V bezvědomí osoba záchranného systému vždy visí svisle , vzhledem k průlezu bytí pod úhlem , je k dispozici šířka značně snížena (viz obrázek na straně 14) . V zájmu lepší přístupu a rychlé záchranné služby , měly by být tyto otvory být vždy ve vodorovné poloze. Pokud není v zařízení určené k připevnění záchranného zařízení nad šachtou , může být zajištěna přímo na přírubu vstupními otvory . To je opět , je možné pouze na horizontální otvor .

V německém těle předpisů, BG pravidlo (Bul.) 117 Část 1 se řídí práci v nádobách , silech a uzavřeném prostoru doporučuje minimální rozměry , které jsou dostatečně velké k tomu, aby osoba, která má být zachráněn skrze ně . Doporučujeme velikost otvorů závisí na řadě faktorů : umístění a dostupnost přístupového otvoru ; vzdálenost nad , před , nebo pod otvorem , používání osobních ochranných prostředků (např. ochrany dýchacích orgánů OOP určený pro záchranu , PPE k ochraně proti pádu z výšky ) , používání pracovních plošin a přístupových zařízení , tloušťky stěny a výška hrdla .

Pokud se člověk nemůže být zachráněn rychle a neškodně přes šachtu , BGR 117-1 vyžaduje, aby plavidlo otevřít pomocí zařízení, které musí být uchováváno k dispozici speciálně pro tento účel. V případě tlakových nádob , možnosti pro to jsou omezené vzhledem ke své tloušťce stěny, navíc by to mít za následek zničení plavidla.

Problémy spojené se záchranou, nejsou patrné předem

Doporučení BGR jsou určeny ne pro výrobce, ale pouze na pomoc provozovatelům při výběru nádoby pro nákup. Operátoři jsou však obecně týká v první řadě s náklady a soulad návrhu s těmito normami. Neuvědomují si, že v této fázi během plavby, že se nákup může v souladu s normami, způsobí jim problémy později.

Kotlů a tlakových nádob jsou testovány před uvedením do provozu. Autorizovaná kontrolní orgán testuje loď pouze za dodržování platných technických předpisů a norem v souladu s německým nařízením o bezpečnosti práce a ochraně zdraví. V důsledku toho plavidla postavená a licencován běžně ve správném postupu nedodržíte těla předpisů německé sociální úrazových pojišťoven a představují značné riziko pro osoby pracující v nich.

Rezerva na široké otvory v normách

V Německu, kotle představují pouze odhadem 20.000 kotlů, které musejí být kontrolovány jednou za pět let. To znamená, že v průměru 20 lidí, zkontroluje kotel každý den se z jejich záchranu má být zajištěna.

Moderní přístup a záchranné postupy vyžadují přehodnocení mezi norem vývojáři a výrobci, pokud jde o design vstupní otvory."Lodě a stísněné prostory" podvýbor rámci "Suroviny a chemický průmysl" expertní rady DGUV zapojil KAN, aby bylo zajištěno, že větší minimální rozměry pro přístupové otvory jsou stanovena v normách a AD-2000 kodexy zásad . Kromě toho se pozornost budoucích provozovatelů plavidel je třeba upozornit na problém pomocí vhodných publikací.


 Hodnocení
Zhodnoťte, jak se Vám článek líbil (1 = výborný ... 5 = špatný)
 

Diskuze ke článku
V diskuzi není žádný příspěvek
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright TLAKinfo 2005-2024, všechna práva vyhrazena.