[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Výbuch nádoby na kyselinu
Datum: 11.08.2009
Ve Slatiňanech vybouchla nádrž od kyseliny chlorovodíkové.Explodovala prázdná nádrž od kyseliny o objemu čtyřiceti krychlových metrů. Došlo k odtržení víka a těžkého zranění muže, který prováděl opravu na nádrži.Ke zranění 47letého muže došlo při odřezávání příruby odvětrávacího zařízení od prázdného zásobníku kyseliny solné úhlovou bruskou. Pracovník utrpěl poleptání kyselinou přibližně na 25 % těla, tržné rány na hlavě a pohmoždění ruky. Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování zahájil úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví.

Hasiči v kyslíkových přístrojích prováděli na místě zkrápění drobného uniku par kyseliny, k ohrožení obyvatelstva naštěstí nedošlo.

Havárie vyděsila i zaměstnance Domova sociálních služeb (DSS) ve Slatiňanech, zařízení totiž provozuje svůj Sluneční dům v těsné blízkosti areálu uvedené firmy.

„Volala nám jedna z uklízeček, která výbuch sama viděla. Ihned jsme nechali pozavírat okna ve všech našich slatiňanských objektech, preventivně jsme vyhlásili rovněž zákaz vycházení,“ uvedla zástupkyně ředitele DSS Slatiňany Martina Hurtová. „Později jsme sami kontaktovali slatiňanskou radnici a po vzájemné konzultaci jsme nakonec opatření zrušili. Oficiálně nás vlastně o nehodě nikdo neinformoval,“ dodává Hurtová.

Slatiňanský starosta Ivan Jeník potvrzuje, že město dostalo výstražnou zprávu. „Šlo však o událost malého rozsahu, obyvatelstvo nebylo ohroženo. Hasiči jen z preventivních důvodů na nějakou dobu uzavřeli komunikaci vedoucí ze Slatiňan do Orle. Po rozptýlení zplodin výbuchu bylo i toto omezení během několika chvil odvoláno,“ dodává starosta.


 Související

Související témata
Nádoby P-B, LPG, ...
Nehody, úrazy, havárie

 Hodnocení
Zhodnoťte, jak se Vám článek líbil (1 = výborný ... 5 = špatný)
 


Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright TLAKinfo 2005-2022, všechna práva vyhrazena.