Diskuze ke článku: Nebezpečí zborcení nádob vnějším přetlakem
Autor článku: Ing. Milan Babinský, CSc
Plné znění článku: Nebezpečí zborcení nádob vnějším přetlakem
Anotace článku: Příspěvek obsahuje stručný úvod do problematiky stabilitního zborcení skořepin tlakových i beztlakových nádob zatížených vnějším přetlakem a přehled metod, které slouží k posuzování tohoto stavu. Popisuje se začlenění těchto metod do současné filozofie navrhování tlakových nádob a jsou zmíněny metody použité jak v ČSN 69 0010, tak i EN 13454. Jedním ze způsobů jak je možné zničit nádobu vnějším přetlakem je dosažení ještě výraznějšího rozdílu tlaků na základě dosažení ještě výraznějšího rozdílu teplot např. čištěním nádoby parou a následným hermetickým uzavřením. Při poklesu teplot potom dojde i ke kondenzaci par ze vzduchu. Tímto způsobem bylo zničeno již několik nádrží.

Předmět: přepočet nádob
Autor: Josef janů
Datum: 13.10.2006 10:37

Pro vakuové systémy se u nás běžně používají tlakové nádoby a pasporty na tlak. Nikde jsem se nedočetl jakým způsobem je možné tyto tlakové nádoby používat pro vakuum a kdo má oprávnění je uvádět doprovozu a revidovat akontrolovat v provozu. Na ITI TUV jsem se dozvěděl že je nutné provést oprávněnou osobou, přepočet pro vakuum.
Rád bych se zúčastnil nějaké diskuse na toto téma, popřípadě se přihlásil do školení na revizního technika vakuových nádob.
Děkuji za odpověď.

Nový příspěvek
Předmět:
Jméno:
E-mail: e-mail nebude zveřejněn
Text
příspěvku:
Volby:
jsem člověk  nejsem člověk

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright TLAKinfo 2005-2024, všechna práva vyhrazena.