[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Zprofanované slovo „bezpečnost“, nebo lépe: "Ať se proboha nic nestane!".
Datum: 1.3.2022
Autor: ing. RUF

Dobrý den,

na seminářích Tlak se probírají různá témata. V minulých ročnících to byly například referát nový pohled Evropy na normy, cyklické namáhání tlakových celků, havárie kotle a nová norma na komíny. I takto nesourodé společenství nachází společného jmenovatele. Zprofanované slovo „bezpečnost“, nebo lépe: "Ať se proboha nic nestane!".

Nepracuji jako bezpečnostní technik, přesto bych na několik příkladech chtěl ukázat, co se může stát, když se někde něco zanedbá, přehlédne, nedomyslí nebo ušetří.

Pokusím se zde necitovat čísla norem, zákonů, směrnic či nařízení vlády. Nebudu také mluvit čistě o tlakových zařízeních.

Mým přáním je, aby tento příspěvek znovu připomněl, že přírodní zákony nelze obcházet, že síly v tlakových zařízeních jsou ohromné, že náhoda je "blbec", a že humor končí havárií.

V jenom z minulých seminářů zazněl zajímavý příspěvek o výbavě revizního technika - inspektora. Osobně jsem u „vše-průlezného i vše-čistícího“ inspektora postrádal jednu důležitou věc, a to měření obsahu kyslíku. Je to zaklínací mantra, kterou každý revizní technik zná a umí, přesto uvedu základ pro připomenutí.

Celý článek:

Bezpečnost příspěvek_tlak.pdf


 Související

Související témata
Nehody, úrazy, havárie
Revizní technici

 Hodnocení
Zhodnoťte, jak se Vám článek líbil (1 = výborný ... 5 = špatný)
 

Diskuze ke článku
V diskuzi není žádný příspěvek
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright TLAKinfo 2005-2024, všechna práva vyhrazena.