Otázky a odpovědi - jednoduše můžete zaslat dotaz týkající se kotlů, tlakových nádob, potrubí a nízkotlakých kotelen.

Diskuzní a poradenské fórum

Otázky a odpovědi

Tlaková zařízení

Návrh zákona a nařízení vlady o bezpečnosti provozu TN
Návrh zákona a nařízení vlady o bezpečnosti provozu TN
Autor: Petr Matěják
Datum: 03.10.2019 20:02

1.V pracovní skupině jsme i řešili názvosloví, kdy všechna zařízení před PED mají v pasportech údaj nejvyšší pracovní přetlak, (nejvyšší tlak, jakým je možné zařízení za provozu zatížit a většinou se = otevíracímu tlaku pojistného ventilu). Tento původní nejvyšší pracovní tlak (dle staré legislativy) je totožný s dovoleným tlakem (PS) dle nového PEDu. Ano máte pravdu, pokud nahlížíte na toto názvosloví s ohledem na dnešní stav a zvyklosti po zavedení PED, je dovolený tlak PS (u vzdušníku např. 1 MPa) a nejvyšší pracovní tlak je hodnota, při kterém zařízení běžně pracuje (u vzdušníku např. na 0,8 MPa, na který je např. nastavený manostat) úplně rozdílný údaj. Nové NV, ale řeší nové zařízení i stará zařízení. Úprava nejen tohoto názvosloví je součástí připomínek ATZ přes HK ČR.

2.Nemíchejme jablka/hrušky. Stavební/konečná zkouška, první tlaková je oblast výroby a dokumentace výrobce. tzn úplně jiná evropská legislativa řešící výrobu. První revize se týká tlakových lahví. Výchozí revize je úkon provozovatele jako součást prokázání bezpečnosti s ohledem na místní podmínky instalace, obsluhy atd. s ohledem na provoz.tzn. zase úplně jiná národní legislativa pro provoz.

3.Problematika provozu, periodických zkoušek, obsah revize, i např vnitřní a tlakové zkoušky jsou naprosto rozdílné.(u plynu se neprovádí). Za mě bych nechal každou odbornost samostatně.

Nový příspěvek
Předmět:Návrh zákona a nařízení vlady o bezpečnosti provozu TN
Jméno:
E-mail: e-mail nebude zveřejněn
Text
příspěvku:
Volby:
jsem člověk  nejsem člověk

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright TLAKinfo 2005-2024, všechna práva vyhrazena.